-->

معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب

کتاب خودیار انگیزشی

بی‌شک یکی از برترین کتاب‌ها در حوزۀ روان‌شناسی موفقیت و موضوعات انگیزشی کتاب اثر مرکب با مجموعه­ای از بهترین تمرین‌ها برای ساختن عادات سازنده است. همان­طور که از نام این کتاب مشخص است، تمرینات آن به صورت ترکیبی است و تا حصول نتیجۀآنها خواننده باید صبور باشد. به این معنا که موفقیت از نظر این کتاب یک­شبه ایجاد نمی‌شود و برای رسیدن به نتایج بزرگ و دائمی باید قدم‌های کوچکی برداشت. وقتی پیشنهادهای این کتاب به کار گرفته می‌شود، درآمد، زندگی‌ و موفقیت‌ افراد، دیگر مثل قبل نخواهد بود. نویسندۀ این کتاب، دارن هاردی، ناشر و دبیر تحریریۀ مجلۀ موفقیت است. دارن حدود شانزده سال است که جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی ا‌ست. وی نتیجۀ به کار بردن همان اصولی ا‌ست که در اثر مرکب از آنها پرده‌برداری می‌کند. دارن که خود از مشاوران بزرگ رشد فردی و سازمانی است، در این کتاب فرمول خوش ­شانسی را مطرح می‌کند و تعریف جدیدی از آن ارائه می­ دهد.

ضابطۀ خوش ­شانسی از نظر دارن هاردی عبارت است از:

خوش ­شانسی = آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

دارن هاردی معتقد است که ساخت عادات جدید به مدت زمان مشخص، مداوم و برنامه­ ریزی دقیق احتیاج دارد. وی می‌گوید: «مهم نیست چه چیزی یاد می­ گیرید، یا از چه استراتژ­ی­ ای استفاده می‌کنید، موفقیت در اثر مرکب (مجموعه کارها) حاصل می‌شود».

برایان تریسی نیز که خود یکی از نامورترین نویسندگان در حوزۀ کتاب‌های خودیاری است، بر روی جلد این کتاب این­گونه نوشته است: « این کتاب گنجینه‌ای‌ است از ایده‌ها برای رسیدن به موفقیت‌هایی بزرگ‌تر از آن‌چه تاکنون ممکن می ­دانستید».

ما در تیم تحریریۀ بهبد مطالعۀ این کتاب کاربردی و ارزشمند را به شما خوانندگان گرامی پیشنهاد می­ کنیم.

نظرات و انتقادات خود را جهت معرفی کتاب با ما در میان بگذارید.

 

  • سال: 1397
  • فصل: تابستان
  • شماره: 8
منتشرشده در سبک زندگی, نشریه 8

نشریه ای که به حضور شما خوانندگان گرامی تقدیم می گردد، نخستین نشریه تخصصی بهداشت و سلامت در استان البرز می باشد . این نشریه به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی که برای خود در قبال آگاهی رسانی در حوزه سلامت به جامعه در نظر گرفته ایم

بیشترین نظرات