-->

معرقی کتاب، معجزه سپاسگزاری

معرقی کتاب، معجزه سپاسگزاری

از زمانی که قرار شد در هر شماره کتابی به خوانندگان محترم معرفی کنیم، هربار می‌اندیشم معرفی چه کتابی می‌تواند میان شلوغی‌های زندگی امروزی، مفید و جذاب باشد، خواننده را به مطالعه ترغیب کند و کاربردی و عملی باشد، نه فقط برای مطالعة روزمره و وقت‌گذرانی. البته مطالعه حتی برای وقت‌گذرانی نیز مفید است.

تاریخ ادبیات فارسی مملو از اشعاری با موضوع شکرگزاری و سپاسگزاری است که بیت «شکر نعمت نعمتت افزودن کند/ کفر نعمت از کفت بیرون کند» یکی از مشهورترین آن‌هاست. همچنین، در آیات قرآنی و روایات مذهبی در این زمینه اشارات زیادی شده است.

در این شماره کتابی را معرفی می‌کنیم که به موضوع ‌ارزشمند و کاربردی در روند ساخت شخصیت سالم و در نتیجه زندگی سالم می‌پردازد.

پیشنهاد میکنم در این بخش معرفی کتاب اثر مرکب را هم مشاهده کنید

 موضوع «سپاسگزاری»

مقوله‌ای که در عین ساده‌بودن، تأثیرات معجزه‌آسایی بر رشد، پیشرفت و تکامل مادی و معنوی زندگی ما دارد و اگر جزئی ثابت از برنامه‌های روزانة ما باشد، حرکت در مسیر صحیح در زندگی را تضمین می‌کند.

کتاب معجزة سپاسگزاری نوشتة راندابرن نویسندة استرالیایی است که بیشتر به‌دلیل نگارش کتاب‌های راز شناخته شده است. او در سال ۲۰۰۷ از سوی مجله تایم به‌عنوان یکی از ۱۰۰ چهرة تأثیرگذار در دنیا معرفی شده است.

این کتاب کاملاً عملی و تمرینی است و در قالب 28 تمرین سپاسگزاری برای 28 روز گردآوری شده است. تمرینات طوری تنظیم شده‌اند که از آن برای تحول وضعیت سلامت، پول و ثروت، شغل و روابط استفاده می‌شود. درواقع، سپاسگزاری راهی است که فرکانس ارتعاشی ما را بالا می‌برد و به جذب خواسته‌هایمان کمک می‌کند.

تمرینات کتاب به‌صورت مستمر و روزانه و در عین حال تمرینات ساده‌ای است که در بیشتر افراد بعد از انجام‌دادن یک دوره به عادت همیشگی تبدیل می‌شود.

در یک جمله می‌توان گفت: کتاب معجزة سپاسگزاری مصداق آیة «لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكم: اگر شکر نعمت به جای آرید بر نعمت شما می‌افزایم» (ابراهیم، 7) است.

 

  • سال: 1397
  • فصل: زمستان
  • شماره: 9
منتشرشده در سبک زندگی, نشریه 9

نشریه ای که به حضور شما خوانندگان گرامی تقدیم می گردد، نخستین نشریه تخصصی بهداشت و سلامت در استان البرز می باشد . این نشریه به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی که برای خود در قبال آگاهی رسانی در حوزه سلامت به جامعه در نظر گرفته ایم

بیشترین نظرات