-->

تابستان آب هندوانه بخوریم یا نه؟

تابستان آب هندوانه بخوریم یا نه؟

آب هندوانه يک نوشيدني مفيد براي تأمين آب مورد نياز بدن  به خصوص در فصل گرم تابستان است. به علاوه، اين نوشيدني بسيار کم‌کالري است.

اما اينها تنها مزایای هندوانه نيست. اين ميوۀ تابستاني مواد مغذی بسياری دارد، از بروز برخي سرطان­ ها جلوگيري مي‌کند و حاوی اسيدآمينه‌ای موسوم به آرژنين است که سبب ترشح اکسيدنيتريک (متسع‌کنندۀ عروق) می‌شود و در دفع آمونياک از بدن مؤثر است. 

آب هندوانه خواص آنتي‌اکسيداني بالايي دارد که در خنثي کردن راديکال ­هاي آزاد مؤثر است، حجم پروتئين در ماهيچه‌ها را افزايش مي‌دهد و مصرف آن به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک مي‌کند، سرشار از پتاسيم است و درد و خستگي عضلات را پس از انجام حرکات ورزشي سنگين در باشگاه کاهش مي‌دهد.

البته باید دانست که ترکيبات طبيعي موجود در این آب‌میوه سريع تجزيه مي‌شود و لذا در مدت طولاني تازه نمي‌ماند. بنابراین تمام خواص فوق فقط در آب هندوانۀ تازه یافت می‌شود و به همين علت معمولاً آب هندوانه را به صورت صنعتی و در بطری عرضه نمی‌کنند. آيا این فواید بی‌شمار کافي نيست که بعد از این و به خصوص در فصل تابستان اين نوشيدني خوش‌رنگ و خوشمزه زینت‌بخش سفره و میهمانی‌های ما باشد

  • سال: 1397
  • فصل: تابستان
  • شماره: 8
منتشرشده در سبک زندگی, نشریه 8

نشریه ای که به حضور شما خوانندگان گرامی تقدیم می گردد، نخستین نشریه تخصصی بهداشت و سلامت در استان البرز می باشد . این نشریه به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی که برای خود در قبال آگاهی رسانی در حوزه سلامت به جامعه در نظر گرفته ایم

بیشترین نظرات