-->

دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی

  تمام نوشیدنی ها، به این صورت آماده می شوند که ترکیبات آن ها را به همراه دو لیوان آب سرد در یک قوری – که بهتر است چینی باشد – ریخته، روی حرارت کم قرار می دهیم تا به نقطه جوش برسد؛ سپس قوری را روی حرارت غیرمستقیم (کتری یا سماور) می گذاریم تا در مدت 30 دقیقه به آرامی دم بکشد؛ پس از آن، چای را صاف نموده، مصرف می کنیم. این نوشیدنی های گوارا، برخلاف چای معمولی، تا چند روز قابل استفاده می باشند. بدیهی است، برخلاف چای سیاه، هرقدر زمان دم کشیدن چای، بیش تر باشد، کیفیت آن، مطلوب تر خواهد شد. در صورت تمایل می توانید از همان ابتدا آب جوش استفاده نموده و نوشیدنی را مشابه چای معمولی، دم کنید یا آن که بگذارید چای به مدت 20 – 15 دقیقه روی شعله کم بجوشد. بهتر است این چای ها را به همراه عسل، خرما یا توت خشک میل کنید. در صورت تمایل، می توان چای را با چند قطره آب لیمو ترش تازه نوشید.

 

چای گل گاو زبان – سنبل طیب

 

ترکیبات :

گل گاو زبان :            2 قاشق غذاخوری

سنبل طیب :           1 قاشق مرباخوری

لیمو عمانی :           1 عدد

خواص : گل گاو زبان، طبیعی گرم و تر و ضد سودا و صفرا دارد و آرام بخش اعصاب، خواب آور و مسکن سردردهای عصبی و دردهای کلیوی و کاهش دهنده فشار خون است. سنبل طیب هم با طبیعت گرمی که دارد؛ ضد قولنچ و اسپاسم های عضلانی و مفید در درمان تشنج و صرع بوده؛ قوّه باه (میل جنسی) را نیز تقویت می کند.

 

 

چای بادرنجبویه – زیرفون

 

ترکیبات :

بادربجبویه :         1 قاشق مرباخوری 

زیرفون :              1 قاشق غذاخوری.

خواص : این چای، با طبیعت بسیار گرمی که دارد؛ مقوی قلب و اعصاب، خون ساز، تقویت کننده سلول های مغزی، فوق العاده آرام بخش و در بعضی مزاج ها بالا برنده قوی فشارخون است. بادرنجبویه به تنهایی، مقوی مغز، ضد صدای گوش، بیماری های کلیه، خواب های وحشتناک و بوی بد دهان بوده، خواب آور و نشاط آور است. این چای نیز به دلیل دارا بودن زیرفون در خانوم های باردار نباید مصرف شود.

 

چای بابونه

 

ترکیبات :

بابونه :          1 قاشق غذاخوری.

خواص :

طبیعت آن، معتدل و در بابونه های صحرایی به سمت گرم و خشک است. ضد بلغم و صفرا و آرام بخش اعصاب، به ویژه اعصاب معده و روده و مقوی آن ها و شست شو دهنده بسیار قوی کلیه ها و تقویت کننده کلّی سیستم عصبی است و علاوه برآن، ضد تب، انگل، یبوست بوده و اشتها آور می باشد.

 

چای به لیمو

 

ترکیبات :

به لیمو :      1 قاشق غذاخوری.

خواص :

این چای آرام بخش، طبیعتی گرم دارد و مناسب برای درمان بی خوابی های شبانه، میگرن، سردرد، تپش قلب و آسم بوده؛ ضمن تقویت معده و آثار ضد نفخ، حافظه را نیز بهبود می بخشد.

 

چای دارچین

 

ترکیبات :

دارچین :            چند عدد آسیب نشده.

خواص : طبیعت گرم و خشک دارچین از آن، یک محرک عالی اعصاب، ساخته است که ضمن دارا بودن خواص نشاط آوری و رفع دلهره، شست شو دهنده کلیه، دفع کننده اخلاط رطوبتی، تقویت کننده قوه باه و مؤثر در درمان پادردهای رطوبتی است. دارچین علاوه بر تقویت کبد و معده، اشتها آور نیز بوده، بوی بد دهان را برطرف می کند. جالب است که بدانید طبق نظر پزشکان قدیم، اثر مثبت دارچین براعصاب، تا 15 سال در بدن ماندگار می باشد. بهتر است زنان باردار در مصرف دارچین کمی احتیاط کنند.

 

چای زنجبیل

 

ترکیبات :

زنجبیل نکوبیده :          2 قطعه متوسط.

خواص :

زنجبیل، طبیعتی گرم و خشک دارد و ضد بلغم و صفرا، بالابرنده قوی فشارخون، تقویت کننده اعصاب و حافظه، تنظیم کننده جریان ادرار، ضد رطوبت مزاج، خون ساز، ضد درد مفاصل، تقویت کننده قوه باه و دستگاه گوارش، حل کننده سنگ های صفراوی، ضد مسمومیت های غذایی، درمان کننده بسیار خوب تب مالت و ضد سرطان می باشد. نکته مهم در مورد این چای، آن است که زیاده روی در مصرف زنجبیل می تواند افزایش فشارخون و ضعف نیروی جنسی را به دنبال داشته باشد.

 

چای میوه گل نسترن

 

ترکیبات :

میوه گل نسترن :         15 عدد.

خواص :

این چای با طبیعتی معدل و تا حدی خشک سرشار از ویتامین ث بوده، در پیشگیری و درمان سرماخوردگی مؤثر است. میوه گل نسترن، فشارخون را کم کرده، ورم و درد کلیه را التیام و آن را شست شو می دهد، معده را تقویت نموده و ضد اسهال است.

 

چای زیرفون

 

ترکیبات :

زیرفون :            1 قاشق غذاخوری.

خواص :

طبیعت زیرفون، گرم است و مصرف زیاد آن می تواند فشارخون را کاهش دهد. این چای، در درمان ناراحتی های عصبی و تشنج ها، میگرن های مزمن، بی خوابی، سردرد، بیماری های ریوی و زکام، غلظت خون، تهوع، روماتیسم، آرتروز، نقرس و دردهای سیاتیکی کاربرد دارد. باز هم نیاز به یادآوری است که مصرف زیرفون برای خانوم های باردار ممنوع می باشد.

 

 

 

 

 

چای اسطوخودُوس

 

ترکیبات :

اسطوخودوس :       1 قاشق غذاخوری.

خواص :

طبیعت این گیاه مفید دارویی، گرم و خشک است و در درمان تعداد زیادی از بیماری ها ازجمله میگرن، زکامف آسم و برونشیت، انواع روماتیسم و اگزما کاربرد دارد.این گیاه، مُسکن، آرام بخش اعصاب، تقویت کننده سلول های مغز و شست شو دهنده کلیه است.

 

 

 

چای نعناع

 

ترکیبات :

نعناع :           1 قاشق غذاخوری.

خواص :

طبیعت نعناع، معتدل و دارای اندکی گرمی می باشد و به عنوان یک ضد اسهال و تهوع قوی شناخته می شود، مقوی معده و ضد نفخ آن، خوش بوکننده دهان، آرام کننده روده ها و رفع کننده ناراحتی های کیسه صفرا بوده و نیز در درمان ناراحتی های ریوی، تنگی نفس، آسم، سرفه و خستگی های جسمی مفید است.

 

 

چای شلتوک برنج

 

ترکیبات :

شلتوک برنج :               1 قاشق غذاخوری.

خواص : شلتوک برنج، طبیعتی گرم دارد و سرشار از ویتامین  های گروه «ب» است؛ از سفید شدن و ریزش موی سر پیشگیری کرده (به صورت خوراکی و ماساژ روی مو و پوست سر) و یبوست های مزمن را درمان می کند. استفاده از ان چای برای خانم های باردار ممنوع است.

 

 

 

 

 

 

  • سال: 1397
  • فصل: تابستان
  • شماره: 8

نشریه ای که به حضور شما خوانندگان گرامی تقدیم می گردد، نخستین نشریه تخصصی بهداشت و سلامت در استان البرز می باشد . این نشریه به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی که برای خود در قبال آگاهی رسانی در حوزه سلامت به جامعه در نظر گرفته ایم

بیشترین نظرات